Wirtualna Polska Wirtualna Polska - wiadomosci
Szukaj wiadomości:
Wyślij swój materiał
gorące tematy
 
 

Opinie: 1010 beta

  • 2008-12-09 19:00
   ~ALFA

   Odp.: A mnie zal samego siebie

   fabrii jestesmy w podobnym wieku dokladnie do takiego samego wniosku doszedlem. Pozdrowienia z NY Anka lat 32, w USA od 5 lat

   odpowiedz   zgłoś do moderacji

 • 2008-12-09 16:07
  ~góral

  Ciekawe

  dlaczego wszyscy tak boją się o. Rydzyka. A swoją drogą Rafale, dlaczego nie używasz prawdziwego nazwiska - Rufi Maskenbaum?

  odpowiedz   zgłoś do moderacji

  • 2008-12-09 17:05
   ~ryju

   Odp.: Ciekawe

   dlaczego zakładasz,ze ktos boi sie rydza?no i dlaczego TY nie podpiszesz sie z nazwiska ?

   odpowiedz   zgłoś do moderacji

   • 2008-12-09 18:39
    ~PO ryju

    Odp.: Ciekawe

    Ciekawe ,czy"ryju"to twoje nazwisko?"ryju', zaslugujesz na to by otrzymac PO RYJU!

    odpowiedz   zgłoś do moderacji

 • 2008-12-09 14:20
  ~Paweł

  RM - dobra stacja.

  Od ok. 8 lat interesuje sie buddyzmem a takze jakis czas go praktykowalem a mimo to slucham Radia Maryja i uwazam ze jest to swietna stacja. Nie ze wszystkim sie z nimi zgadzam ale jest to kopalnia rzetelnych i wartowsciowych informacji o jakie w innych stacjach jest ciezko. Duzo audycji propagujacych patriotyzm ugruntowany w swiadomosci historycznej, szacunek dla historii i jej bohaterow oraz ofiar i prawdziwa troska o Polske poprzez interesowanie sie tym co dzis i tutaj. Szacunek dla RM.

  odpowiedz   zgłoś do moderacji

  • 2008-12-09 14:55
   ~atex

   Odp.: RM - dobra stacja.

   Niestety - propagują szacunek tylko dla tych bohaterów historii, który pasują do ich linii światopoglądowej, innych ignorują albo opluwają. Każde medium jest skierowane do odpowiedniego grona odbiorców i stara się robić sensacje. Każde jest też czyjąś własnością i poprzez to przedstawiaja pewną linię poglądową. Niezbyt rozgarnięty jest ten, kto tego nie dostrzega. TVN24 to medium prywatne, reprezentujące konkretne stanowisko, tak samo jak Gazeta Wyborcza, Nasz Dziennik czy Radio Maryja. Tylko, że w przeciwienstwie do Radyia Maryja TVN czy GW jest własnością konkretnych firm o przejrzystych z punktu widzenia prawa finansach i w tej sytuacji taki czy inny sposób prezentowania wiadomości nie jest żadnym zdziwieniem. Gorzej natomiast jest w przypadku RM, TVT czy ND - tu nie poznamy bilansu przychodów i rozchodów, ani kto dokładnie je finansuje. Bo kto to np. jest Jan Kobylański? Nawet na antenie Radia Maryja kiedyś padło takie stwierdzenie, "Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej to właściwie cała jego jest". Tak więc proponował bym zachwać dystans wobec mediów o. Rydzyka.

   odpowiedz   zgłoś do moderacji

   • 2008-12-09 16:32
    ~Paweł

    Odp.: RM - dobra stacja.

    ~atex napisał :
    "Niestety - propagują szacunek tylko dla tych bohaterów historii, który pasują do ich linii światopoglądowej, innych ignorują albo opluwają."
    Kogo wg. ciebie ignorują albo opluwają? Podaj konkrety.
    ~atex napisał :
    "Każde medium jest skierowane do odpowiedniego grona odbiorców i stara się robić sensacje."
    Szczerze mówiąc nie zauważyłem sensacji w RM ale jeśli coś o tym wiesz to daj linka do tej konkretnej audycji z ich archiwum, przesłucham i jeśli będę ci musiał przyznać rację to przyznam. W końcu nie słucham tej stacji 24h na dobę.
    ~atex napisał :
    " Każde jest też czyjąś własnością i poprzez to przedstawiaja pewną linię poglądową."
    Zgadza się ale czy to znaczy że mam nie słuchać jakiejś stacji radiowej bo ma jakiś światopogląd? A czy możesz mi pokazać medium, które nie ma światopoglądu?
    Tak na marginesie między innymi tego z powodu RM nie jest moim jedynym ani źródłem informacji lecz jednym z wielu (ale jest w czołówce).
    ~atex napisał :
    "Tylko, że w przeciwienstwie do Radyia Maryja TVN czy GW jest własnością konkretnych firm o przejrzystych z punktu widzenia prawa finansach i w tej sytuacji taki czy inny sposób prezentowania wiadomości nie jest żadnym zdziwieniem. Gorzej natomiast jest w przypadku RM, TVT czy ND - tu nie poznamy bilansu przychodów i rozchodów, ani kto dokładnie je finansuje."
    Szczerze ci powiem, że ja nic nie płacę a słucham RM i czasem oglądam TV-Trwam przez neta. Ty też nie musisz płacić żeby to robić i nikt ci nie będzie kazał płacić więc czemu tak ci zależy żeby wiedzieć dokładnie kto finansuje tę stację? Chciałbym jeszcze rozwinąć ten wątek odnośnie finansowaniai ale i tak już przydługi ten post więc starczy. Tak czy siak pozdrawiam RM. Dzięki.

    odpowiedz   zgłoś do moderacji

  • 2008-12-09 15:12
   ~Zeb

   Odp.: RM - dobra stacja.

   Masz rację. RM jest cool!!! Wystarczy wejść na stronę internetowe RM i posłuchać np. aktualności dnia. Doskonała audycja publicystyczna, w której wypowiadają się specjaliści, a nie tzw. komentatorzy.
   Do kolegi, który powyżej wyraził wiarę w przejrzystość finansów gigantów medialnych. Zastanawiałeś się skąd Ci PRL-owscy ideolodzy wzięli kasę na kapitał zakładowy? Jeżeli się nie zastanawiałeś, to przestać snuć bajki o ich przejrzystości finansowej i o tym, że wiadomo jak te machiny propagandowe są finansowane.

   odpowiedz   zgłoś do moderacji

  • 2008-12-09 18:36
   ~matuzalem

   Odp.: RM - dobra stacja.

   atex wie b.dobrze kto jest właścicielem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. A czy wie kto jest właścicielem Gazety Wyborczej,TVN,Polsat ,czyli największych mas mediów w Polsce ?...Czy wie kto jest ich właścicielami ?...ICzy to jest kapitał Polski czy zagraniczny ?. Napewno wie...tylko pali głupa.

   odpowiedz   zgłoś do moderacji

 • 2008-12-09 13:18
  ~słuchacz

  jak manipulują inne media?

  Inne media manipulują na każdym kroku,czy ktoś powołał podobny organ do kontroli tego zjawiska?Ciekaw jestem jakby wypadło RM w rankingu o manipulowaniu słuchaczy,w stosunku do innych środków masowego przekazu?Sześć lat inwigilacji RM,a tak mało obiektywizmu:)gratuluję

  odpowiedz   zgłoś do moderacji

  • 2008-12-09 14:05
   ~ryba

   Odp.: jak manipulują inne media?

   "Słuchaczu ",ja słucham dużo dłużej i stwierdzam to samo,co ten niby badacz.
   RM też manipuluje swoimi słuchaczami i też prowadzi swoje badania jak powiększyć swoje oddziaływanie na dotychczasowych słuchaczy i tych możliwych do pozyskania.
   Nie na darmo została powołana tzw. WSM,której priorytetowym zadaniem jest walka z wszelkimi siłami,które prowadzą politykę zniechęcenia do RM.
   Co do obiektywności RM,to myślę,że będzie wszystko w porządku,jeżeli prowadzący tą radiostację lektorzy zastanowią nad treściami audycji ,które tak bardzo wpajają ludziom nie mającym pojęcia o rzeczywistej sytuacji w Polsce.
   Słucham wszystkich dostępnych polskojęzycznych radiostacji i nie czuję się zmanipulowany,bo po prostu jeszcze myślę i na każdą ewentualną niepomyślną/bezpodstawną/ opinię reaguję nijak/olewam/.
   Na koniec mogę stwierdzić jedno ,że większość słuchaczy RM,to ludzie,którzy najczęściej mają problemy ze zdroworozsądkowym myśleniem/po prostu nie myślą o czym się do nich mówi/i na dodatek na antenie wypowiadają się tak niedorzecznie ,że tylko się ośmieszają w swoich wywodach/.
   W tym przypadku byłaby konieczna ingerencja prowadzącego ,który byłby skłonny wytłumaczyć takiemu słuchaczowi ,że jego wywody są pozbawione logiki i wiedzy na poruszany temat.

   odpowiedz   zgłoś do moderacji

 • 2008-12-09 17:19
  ~alex

  Radio Maryja

  Jestem za tym aby osoby wierzace miały kanał telewizyjny i radiowy.To co robi Rydzyk w Radiu Maryja nie ma nic wspólnego z nauczaniem ewangeli.To radio i TV trwam pełne sa antysemityzmu,nienawisci do drugiego człowieka(spoza sekty).Cała działalnosc Rydzyka to jest biznes,nastawiony na olbrzymie zyski bez kontroli.Szkoda tylko tych osób które zapomniały o co prosił Jan Paweł2,a teraz mają nowego bozka Rydzyka.

  odpowiedz   zgłoś do moderacji

 • 2008-12-09 18:21
  ~polak

  zal mnie

  ograniczenia umyslowego autora artykulu typowy bolszewik-na szczescie koniec tej epoki

  odpowiedz   zgłoś do moderacji

 • 2008-12-09 18:20
  franki2000

  Pokuta.

  Szlachetną rzeczą jest pokutować już za życia.
  Czyściec, a tym bardziej inne przykrości nie nie wchodzą w rachubę.
  Pozdrawiam
  W. franek2000

  odpowiedz   zgłoś do moderacji

 • 2008-12-09 18:18
  ~polak

  demokracja

  polega na tym ze kazdy moze realizowac swe marzenia-wspolczuje autorom

  odpowiedz   zgłoś do moderacji

 • 2008-12-09 18:18
  ~Anniołłek

  TO Kasztanek

  O.Rydzyk to ucieleśnienie miłości bliźniego. Jego wierni odzwierciedlają najlepsze cechy swojego przywódcy są pełni miłości do wszystkich. Nie rozumiem ataków na najukochańszego dla nas Ojca, to on stwarza nam warunki do egzystencji. Która z opcji politycznych przygarneła nas starych ludzi, odpowiadam że żadna. Zrobił to najjasnieszy dla nas ksiądz O.Rydzyk. On nas kocha całym sercem. Przył aćzcie sie do nas starych a będziecie tak samo kochani. Z o Rydzykiem stworzymy podwaliny nowego państwa polskiego, V RP. Gdzie będzie tylko jeden najmądrzejszy człowiek stał na czele- nasz O. Rydzyk. Niepotrzebni nam tysk i kaczyńscy ze swoimi partiami. Nasz Namądrzejszy O.Rydzyk zaprowadzi nas do celu gdzie wszyscy będą równi. Serdecznie dziękujemy Ci Ojcze, przekazywane przez nas pieniądze spożytkuj dla budowania naszej i swojej potęgi. Obiecujemy że będziemy przysyłać ich coraz więcej i więcej i więcej. Bądź Wielki. PODPISANY aNNIOŁŁEK Szatana.

  odpowiedz   zgłoś do moderacji

 • 2008-12-09 18:15
  ~Polak

  takich kapusi głupich jest wielu, tylko razem nie chodzą

  Komuchy też walczyli z radiem Wolna Europa, też kapowali, a potem przyznali rację że to było radio ,które nadawało prawdę.

  odpowiedz   zgłoś do moderacji

 • 2008-12-09 18:15
  ~franek2000

  masochista ?

  Każdy ma prawo się umartwiać.
  Pozdrawiam.
  W. franek2000

  odpowiedz   zgłoś do moderacji

 • 2008-12-09 18:13
  ~rulko

  Wielu ludzi, którzy czuli sie wczesniej

  niepotrzebnymi i odrzuconymi - znalazło sens życia. Mają swoją społeczność, spotkania, emocje... Mają znowu cel życia. Nawet jeśli ktoś z nich przekaże dotację na Radio Maryja - a nie swojemu dziecku - tto oznacza, że widocznie dziecko nie zasłużyło swym zachowaniem na ową pomoc... Nie popieram ideologii tej rozgłośni, nie słucham jej w ogole - ale widzę ogromny pożytek z niej płynący. A że zrodel geotermalnych poszukują?? Elektrowni atomowych nie mamy, węgiel smrodzi i wydziela dwutlenek węgla - dlatego zrodla geotermalne są teraz na topie. A że tak sie sklada, że to my (obok Węgier i Słowacji) mamy ich najwięcej w Europie - to korzystajmy z tego, rozwijajmy tę gałąz energetyki - a nie plujmy i nie rzucajmy kłód pod nogi (w czym Polacy są najlepsi).

  odpowiedz   zgłoś do moderacji

 • 2008-12-09 16:35
  katoliczka

  nie rasistka

  HITLER --STALIN-- RYDZYK NIE JESTEM RASISTKA ALE JAK WSPOMINACIE TE TRZY POSTACIE TO MIMO WIARY ZBOCZYC ZE SCIEZKI CHCE I ........TYLKO SRODKOW NA TO ROBACTWO JESZCZE NIE WYNALEZLI CHOLERA DLATEGO W PODROZ DO STANOW SIE WYBRALAM MOZE AMERYKANCE COS MAJA NA POSKROMIENIE TEJ CZARNO BIALEJ CZAROWNICY CO SIE OJCEM ZOWIE. JAK ZNAJDE DAM WAM ZNAC BO JA RAK NIE CHCE BRUDZIC ZYCIE ZBYT PIEKNE JEST BY O GOWNACH ROZPRAWIAC NIE CHCE JEDNAK ZA LAT 40 NA PATALACHOW ZNOWU TRAFIC WIEC POSZUKAM SKRAWKA ZIEMI GDZIE VIZE DLA OJCA RYDZYKA WPROWADZILI I JEGO DZIECI I TAM ZOSTANE
  24LETNIA----JESZCZE NIENAWROCONA,,PRZEZ WIELKIEGO OJCA,,,

  odpowiedz   zgłoś do moderacji

  • 2008-12-09 18:13
   ~DELTA

   Odp.: nie rasistka

   Dobrze ,że są na ziemi takie osoby jak TY ,powodzenia :)))) Świat bedzie trwał wiecznie :))))

   odpowiedz   zgłoś do moderacji

 • 2008-12-09 18:11
  ~franek2000

  Dla czego żałowac ?

  Nie żałujmySłluchaczy RM
  Maja pokutę zaliczoną pokutę już na ziemi.
  Czyściec ani piekło już IM nie grozi.
  Pozdrawiam.
  W. franek2000

  odpowiedz   zgłoś do moderacji

 • 2008-12-09 18:09
  ~Polak.

  Katolik ? !

  Katolik nie występuje przeciw wierze jak Maszkowski bolszewik.

  odpowiedz   zgłoś do moderacji

 • 2008-12-09 18:06
  ~Gog

  ...żal Ci słuchaczy radia maryja...

  ....mnie natomiast żal wyborców PO. Elity PO to "samoobrona BIS". To zaledwie moherowe kapelusze.Komoroeski, niesiołowski i spółka to hrabiowskie bękarty, uniwersyteckie lumpy, walikoty,piteruwy ich inteligencja jest wystarczająca dla was motłochu.

  odpowiedz   zgłoś do moderacji

 • 2008-12-09 18:06
  ~bobo

  Pokolenie wychowane na GW nienawidzi

  w imie tolerancji. Spryciaz z tego Adasia:)

  odpowiedz   zgłoś do moderacji

Masz swoje zdanie? Przedstaw je! Komentuj zgodnie z Zasadami Opinii.
Więcej różnych opinii i komentarzy znajdziesz na forum.wp.pl.