W opisach [...] oznacza skróty (ale do odsłuchania w wersji dźwiękowej), [tekst] to moje komentarze. W tym spisie są tylko odnośniki do nagrania w formacie MP3 i opisu. Opis zawiera odnośniki do nagrania w innych formatach i kontekst - linki do godzinnych nagrań (czasem więcej niż jednego), z których były wycięte prezentowane fragmenty. Te nagrania są w formacie WAV/GSM. Jeżeli ktoś ma kłopoty z ich odczytaniem - nie wszystkie programy to umieją - mogę udostępnić je w innym formacie na życzenie.

W razie problemów przy odtwarzaniu plików można uzupełnić zestaw programów. W RedHacie do plików WAV i WAV/GSM można używać polecenia play, które jest częścią pakietu sox (tu: dla RedHata v. 8.0). Odtwarzać WAV/GSM umie też mplayer (z regulacja prędkości, ale bez korekcji tonacji), audacity i sox interakcyjny (regulacja prędkości od 0.5 do 5.0, korekcja tonacji).

W Windows do różnych formatów dobrze nadaje się Winamp, zob. też Tucows. Żeby w Windows zmienić przyporządkowanie rozszerzenie->program można skasować definicję "Dźwięk typu wave" w Mój komputer -> Widok -> Opcje folderów -> Typy plików (sprawdzone w Windows 98).

UWAGA: nagrania od 16 VI do 5 VIII 2002 r. mają duże zniekształcenia.

Nagrania są monofoniczne, z próbkowaniem 8 kHz, 8 bitów. W formacie WAV/GSM są skompresowane algorytmem GSM, który daje najlepsze wyniki przy tego rodzaju próbkowaniu. Takie nagrania mogą nie być czytelne dla niektórych programów, zarówno unixowych jak i windowsowych. Fragmenty w formacie WAV są zrobione tak, żeby jak najmniej programów miało z nimi problemy - próbki są sztucznie zamienione na 16-bitowe. oggenc ma problemy z plikami mono, ale udało się je obejść. Wersja MP3 została zrobiona przy użyciu lame -h -b 16 .


Kontakt: radio@radiomaryja.pl.eu.org