19. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

lk, it / ju., Częstochowa, 2011-07-09

19. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja Fot. Maciej Konieczny - fotoKAI

O przybycie do Częstochowy w biało-czerwonych moherowych berecikach na znak miłości do Ojczyzny - apeluje o. Tadeusz Rydzyk do słuchaczy Radia Maryja.

W sobotę i niedzielę na Jasnej Górze odbędzie się 19. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Co roku uczestniczy w niej kilkaset tysięcy osób.

Podczas pielgrzymki ma wystąpić prezes PiS Jarosław Kaczyński - podała „Rzeczpospolita”.

Dwudniowa pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 9 lipca o godz. 18 Mszą św. pod przewodnictwem bp. Stanisława Stefanka. Ordynariusz łomżyński wygłosi też homilię. Ok. godz. 20.20 słuchacze toruńskiej rozgłośni zgromadzą się na Różańcu, a o godz. 21.00 odmówią Apel Jasnogórski.

W niedzielę 10 lipca modlitwę rozpoczną Godzinki (godz. 8.00), po których odbędzie się koncert w wykonaniu Zespołu Muzyki Sakralnej Lumen pod dyrekcją Zbigniewa Makłowicza. Przed główną Eucharystią wystąpi także Orkiestra Koncertowa Victoria z parafii Matki Bożej Zwycięskiej w warszawskim Rembertowie pod dyrekcją Juliana Kwiatkowskiego.

Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczyć będzie i homilię wygłosi abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, wieloletni sekretarz bł. Jana Pawła II. Po Mszy nastąpi dalszy ciąg koncertu religijno-patriotycznego i okolicznościowe przemówienia. Pielgrzymkę zakończy o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

„Idziemy dziękować za błogosławionego Ojca Św. Jana Pawła II, bez którego pewnie nie byłoby Radia Maryja, idziemy prosić za Kościół i za Ojczyznę w sytuacji jakiej się znajdujemy i prosić za Radio Maryja, prosić o wielu ewangelicznych siewców, współpracowników w naszych mediach, duchownych i świeckich dla ratowania dusz ludzkich w Ojczyźnie naszej i na całym świecie” - wyjaśnia na stronie rozgłośni jej dyrektor, o. Tadeusz Rydzyk.

Apelując o liczny udział w pielgrzymce, redemptorysta zachęca słuchaczy do wyrabiania małych moherowych berecików w biało-czerwonych barwach - na znak, że słuchacze Radia Maryja to katolicy i kochający Ojczyznę Polacy.

„Prosimy o przesyłanie tych berecików do Radia Maryja. Rozdamy je na Jasnej Górze na znak, że kochamy Pana Boga, Kościół, Ojczyznę, że współpracujemy w dziele nowej Ewangelizacji i choć nie jesteśmy bez pamięci to potrafimy przebaczać” - informuje o. Rydzyk.

Rodzinę Radia Maryja tworzy wspólnota słuchaczy Radia Maryja oraz osób identyfikujących się z poglądami prezentowanymi w tej rozgłośni. Na jej strukturę składają się m.in. Biura, Koła Przyjaciół, Koła Młodzieżowe oraz Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci. Działają one przy parafiach za zgodą proboszcza. Obecne są zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Statut Rodziny Radia Maryja zatwierdzony został przez Konferencję Episkopatu Polski w maju 2006 r.

Członkowie Rodziny Radia Maryja angażują się w życie parafii, organizują spotkania regionalne i dni skupienia. Od 1993 r. uczestniczą też w dorocznej pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, która organizowana jest w drugą niedzielę lipca.

Dokładna liczba członków Rodziny Radia Maryja nie jest znana. Samego radia słucha prawdopodobnie od 1 do 1,5 mln. osób. Według różnych danych w pielgrzymkach Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę uczestniczy od 200 tys. do 0,5 mln osób.

Komentarze (2)

ks. mieczysław

4 dni, 18 godzin temu

Cos KAI dziwnie życzliwe Radiu Maryja, pewna nowość!!!

Odpowiedz

donald

4 dni, 15 godzin temu

Biało-czerwone bereciki! Genialne! Na prawdę, widzę przebłyski geniuszu w kampanii Pisu. Ponieważ PO i słowo geniusz jest w głębokiej sprzeczności, a nawet stanowi pewną formę przeciwstawienia rokuję, że szansa na to, że w tym kraju zmieni się na dobre jest duża. Z Bogiem!

Odpowiedz

Reklama

TAK! dla Benedykta
wiara
Powrót na górę strony