Młodzi słuchacze Radia Maryja na Jasnej Górze

it, Częstochowa, 2010-06-20

Młodzi słuchacze Radia Maryja na Jasnej Górze Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze; fot. Jakub Szczygieł - fotoKAI

12. Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja trwa na Jasnej Górze. Na program składają się m.in. koncerty, Eucharystia i pokaz sztucznych ogni.

Hasłem pielgrzymki są słowa „Bądźmy świadkami Miłości”. Jak wyjaśnił o. Piotr Andrukiewicz CSsR, opiekun Młodzieżowych Kół Przyjaciół Radia Maryja, „te słowa są zaproszeniem do tego, by być świadkiem tej Miłości przez duże M, a więc Miłości, która jest cierpliwa, łaskawa, która nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, nie szuka swego”.

Dodał, że o miłości trzeba dziś zwłaszcza młodym wiele mówić, bo jest ona najczęściej przedstawiana karykaturalnie. Zdaniem redemptorysty człowiekiem prawdziwie wierzącym jest tylko ten, kto przeżywa Bożą miłość jako jedno z najważniejszych doświadczeń swojego życia. Drugi wymiar dotyczy zaangażowania apostolskiego, gdyż poznaną miłość trzeba ukazać w naszym postępowaniu, wzajemnych relacjach, czynach podyktowanych miłością. Trzeci wymiar to budowanie solidarności społecznej.

W zrozumieniu różnych form życia miłością we współczesnym świecie miały pomóc młodym świadectwa zaproszonych gości. Wśród nich znalazła się Krystyna Zając, która mówiła o miłości Joanny Beretty i Piotra Molli oraz przedstawiciele ruchu Czystych Serc. Młodzi otrzymali wydane w formie małej książeczki listy Gianny i Piotra Podarunek miłości”, które są świadectwem i argumentem na rzecz mocy i piękna miłości miedzy mężczyzną a kobietą.

Spotkanie młodych słuchaczy Radia Maryja rozpoczęło się w sobotę 19 czerwca o godz. 18.00 przed szczytem jasnogórskim, gdzie umieszczona została duża scena koncertowa. Najpierw odbył się czas radosnego świętowania, który wypełniły koncerty zaproszonych gości - zespołu Lumen, Julii i Grzegorza Kopalów, Kasi Aszyk, Poldka Twardowskiego i innych, a także świadectwa młodych. Potem nastąpiła wspólna modlitwa różańcowa. Jak powiedział o. Piotr Andrukiewicz, w przededniu wyborów jedną z intencji jest także prośba za Polskę o dokonanie dobrego wyboru Prezydenta RP.

O godz. 21.00 młodzi uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, któremu przewodniczył bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy łomżyński. Po Apelu rozpoczęła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Józefa Szamockiego, biskupa pomocniczego toruńskiego, ojców z Radia Maryja i duszpasterzy, którzy przybyli z młodymi na Jasną Górę. Po Mszy św. rozpoczął się czas uwielbienia Boga, na który złożył się pokaz sztucznych ogni i koncert.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony