CYTATY 1

Media:

Radio Maryja 3.09.2001r.

"Trzeba ze swojego rozumu wyciągnąć, jak ktoś ma w głowie telewizor, to wyciągnąć go, koniecznie operację zrobić, odłożyć gdzieś na bok, do lamusa najlepiej. Jak będzie porządna telewizja, to tak, ale telewizorni i telewizji nie oglądać. Telewizornia- z dala od tego. Patrzcie się, czyje to jest. Ta polska niby telewizja i w języku polskim, a czyje to jest? To jest dawny PZPR. Zawłaszczyli i rządzą tym i tylko sami swoi, kolesie.(...)Teraz idą te wybory i nie ukrywam, że się martwię trochę. Bo przecież nie wszyscy ludzie mają rozum, tylko tam właściwie coś gąbczastego od tej telewizorni i tej propagandy."
o. Tadeusz Rydzyk

Radio Maryja 17.06.2002r.

"Jest, jest, w mediach jest, jest takie urabianie człowieka, ja to nazywam na płaskomózgowie... i takie... bigbraderowcy. Takie same fryzury, taki same ubiory, taki same puszki z piwem..."
o. Tadeusz Rydzyk
bigbraderowcy.ra [35KB]

Gazeta Wyborcza:

Radio Maryja 5.04.2002r.

"Przy okazji warto miłośników "Gazety Wyborczej" poinformować, że zakupując to czasopismo jednocześnie promuję się wspomnianą federację ( Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny- przyp. Carlosa), która znalazła zasłużone miejsce na portalu internetowym właśnie "Gazety". Koniec końców nabywcy włączają się tym samym w proceder mordowania nienarodzonych dzieci."
dr. Marek Czachorowski

"Nasz Dziennik" 23.05.2002r.

"Wczorajsza "Gazeta Wyborcza" pokazała na pierwszej stronie zdjęcie satelitarne Europy, z którego wynika, że w skutek efektu cieplarnianego poziom wód w morzach się podniesie i pod koniec tego wieku zaleje np. 1/3 Holandii. I co z tego rozumie "Wyborcza"? Oczywiście niewiele. Ale Holendrzy wiedzą, co się święci, i dlatego zawczasu wykupują polską ziemię."

Radio Maryja 20.06.2002r.
(Wypowiedź dotycząca płyty dodanej do "Gazety Wyborczej", na której Piotr Fronczewski czyta fragmenty I tomu "Harrego Pottera".)

"...ja już bardzo dawno pisałem to, o tym i to jest jakby kolejne, setne, można powiedzieć potwierdzenie, że "Gazeta Wyborcza" reprezentuje opcje, światopogląd i teologię pogańską. Taki sam, takie same to jest myślenie jak to myślenie elit pogańskich w cesarstwie rzymskim, stąd też "Gazeta Wyborcza" zmierza do nowego cesarstwa rzymskiego, do Unii Europejskiej..." krajski2.ra [55KB]
dr. Stanisław Krajski

"...i można wskazać na związki masonerii ze środowiskami "Gazety Wyborczej", tam Adam Michnik był 10 lat sekretarzem Antoniego Słonimskiego, który był jednym z najbardziej prominentnych masonów w Polsce i kiedyś zapytano Michnika w telewizji czy on wiedział, że jego pracodawca był tak wysoko postawionym w masonerii, Michnik odpowiedział: "Oczywiście nie wiedziałem.", tylko zaskakujące jest to, że owoce masonerii i owoce "Gazety Wyborczej" są dokładnie takie same..."
krajski3.ra [66KB]
dr. Stanisław Krajski

Unia Europejska:

Polska Kura

"Nasz Dziennik" 24-26.12.2001r.

"Propaganda w sprawie Unii Europejskiej przypomina tę z lat komunizmu, zresztą jest robiona przez tych samych ludzi. (...) Wykorzystują przeróżne metody socjopsychotechniczne, żeby człowieka zniewolić. Ale to jest wbrew miłości. (...) Gdy ogląda się te niektóre programy, linie specjalne, widać jak to jest wszystko wyreżyserowane. To są specjaliści z wyższych szkół kłamstwa. A dziennikarz ma służyć- prawdzie, człowiekowi, a nie interesom grupy, nawet jeśli byłaby bardzo bogata."
o. Tadeusz Rydzyk

"Nasza Polska" 08.01.2002r.

"Unia nie może nas zniewalać. Nie klękaliśmy przed Moskwą, nie klękniemy też przed Brukselą, Tel Awiwem czy Waszyngtonem. Polacy tu obecni i radiosłuchacze! Musimy zawsze odważnie, z honorem i dumą wyrażać swą polskość, swą narodową tradycję, wiarę, tożsamość, miłość wobec własnej kultury i pochodzenia, wobec wszystkich zamazujących te wartości tak zwanych Europejczyków- ludzi bez korzeni, bez honoru, bez ojczyzny, wiary i jasnej tożsamości."
ks. Henryk Jankowski

Radio Maryja 14.01.2002r.

"Czeka nas prześladowanie, i ta Unia Europejska bez Boga, (...) A że będą nas kamieniować? A kogo nie kamieniowali ze świętych! A czasem nawet kamieniują ci, którzy by się wydawali, że to są nasi. (...) Jak widziałem wczoraj te serduszka, (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy- przyp. Carlosa) to mi tak żal było, że nie wiem. Ile Caritas robi dobrego i cisza. Kościół- a tutaj na co te pieniądze idą, a później będzie Woodstock, deprawacja dzieci i młodzieży."
o. Tadeusz Rydzyk

Radio Maryja 17.06.2002r.

"...ci, ci właściwie sługusy Związków Radzieckich, bo to jest Związek Radziecki nowy, to co idzie, tak, czy wtedy Związek Radziecki teraz, a wasale ci sami, czy ewentualnie to już są dynastie wasalów, tak..." dynastia.ra [32KB]
o. Tadeusz Rydzyk

Radio Maryja 2002r.

"...po prostu żebyśmy myśleli tak jak w całym Zwiąku Radzieckim..., Związek Radziecki, którego stolicą jest teraz Bruksela. Tylko pamiętam jak dzieci wołały..."
związek radziecki.ra [22KB]
o. Tadeusz Rydzyk

Radio Maryja 21.02.2000r.

"Diabeł gdyby nam się pokazał, jaki on jest potworny, toby go nikt nie słuchał. On obiecuje złote gruszki na wierzbie- diabeł- i tak cię kusi czy nie. (...) Teraz diabeł ubrał się jeszcze ładniej. Teraz jest system inny: liberalizm. To też idzie w kierunku totalitaryzmu strasznego, jeszcze ludzie sobie nie wyobrażają. (...) Trzeba pilnować Radia Maryja."
o. Tadeusz Rydzyk

Radio Maryja 09.01.2000r.

"Tak widzę ten pęd do tej Unii Europejskiej. Rozprzedawanie Polski. Rzucenie Polaków na kolana i żeby weszli, żeby prosili: przyjmijcie nas, biedaków. Obiecuje się raj, co jest nieprawdziwe. To są obiecanki cacanki. Mówią, że to wejście, to będzie ostatni akt rewolucji francuskiej. I to będzie zniszczony naród, niszczenie Kościoła, niszczenie rodziny, niszczenie miłości do Pana Boga i do człowieka. I człowiek ma być zwierzęciem produkcyjnym."
o. Tadeusz Rydzyk

"Nasz Dziennik" 29.01.2002r.

"(...) Potworne urzędy UE mają określać, jak mamy się ubierać, co jeść, co produkować, jak się bawić, co śpiewać, jaką tworzyć sztukę, jakie robić filmy, w co wierzyć, jaką przyjmować etykę, jaka ma być ekonomia informacyjna (np. musi być ustawiczne chwalenie Żydów) itd. Wprost ciężka choroba socjopsychiczna."
ks. Czesław S. Bartnik

Harry Potter:

"Nasz Dziennik" 07.01.2002r.

Bugs

"Zdaniem ks. Gabriele Amortha, przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów i oficjalnego egzorcysty diecezji rzymskiej, książki o "Harrym Potterze" są naprawdę niebezpieczne. W wywiadzie dla włoskiej agencji prasowej ANSA stwierdził on, że "za gorączką potteromanii kryje się podpis króla ciemności, czyli diabła."

"Nasz Dziennik" 18.01.2002r.

"Rodzice mają prawo nie puścić dziecka do kina, nawet jeśli bilet jest zniżkowy, nawet jeśli samorząd funduje bilety za darmo. Wiadomo przecież, że 4 tom cieszącej się jakimś wisielczym powodzeniem książki wprost ukazuje swą nienawiść do chrześcijan i bez żenady opisuje mordy rytualne. (...) Po bezbożnym marksizmie kraj nasz przeżywa inwazję pogańskiej magii, jedno i drugie pochodzi z tych samych źródeł. Warto, aby zagrożenia tego, póki jeszcze jest czas, nie zlekceważyć. Magia to nie żarty, jej ofiarą przez wieki padło zbyt wiele istot, aby dziś być ślepym na odnawiające się niebezpieczeństwo. Na to nie może być naszej zgody."
prof. Piotr Jaroszyński

"Nasza Polska" 5.02.2002r.

"1,7 mln. egzemplarzy Harrego Pottera wciska się do naszych domów, na półki dzieci i dorosłych, gdy przeszło połowa Polaków nie czyta w ogóle książek. Nie czytają także dzieci i młodzież, ale to przeczytają. Harry Potter wyprze z ich główek słabo jeszcze ugruntowanego i jakże mało atrakcyjnego, a przy tym wymagającego Jezusa Chrystusa, którego poznają na lekcjach religii i w kościele."
Sekundant

Antypotterowska ulotka rozprowadzana w Tarnobrzegu przez słuchaczy Radia Maryja:

Eutanazja:

"Niedziela" 10.02.2002r.

"Afera łódzka, która wstrząsnęła opinią publiczną, powinna być przestrogą: co może zdarzyć się, gdyby eutanaziści przeforsowali kiedyś swój punkt widzenia..."
Marian Miszalski

"Niedziela" 06.01.2002r.

"Prezydenccy eksperci i on sam, bo podpisał się pod projektem, chcą, by w szczególnych wypadkach sąd odstępował od karania za ułatwienie śmierci osobie starej i ciężko chorej. Oznacza to więc, że lekarze będą mogli w majestacie prawa zabijać tych, o których powinni się troszczyć. Trzeba być świętym, by dojrzeć bose ślady stóp Jezusa uciekającego z kraju, gdzie chce się Go zabić w ludziach bezbronnych, chorych, niedołężnych."
abp Józef Michalik

"Nasz Dziennik" 11.06.2002r.

"Takie prawo, tak jak w Holandii, podważy zaufanie pacjentów, ludzi chorych do lekarzy. Tam ludzie się boją iść do szpitala, nie wiedzą, czy nie zostaną przypadkiem uśmierceni."
dr hab. Ludwika Sadowska

Radio Maryja 2002r.

"10 tyś. przypadków eutanazji co roku, z których o bardzo wielu nie wiadomo czy akurat ofiary tych przypadków chciały tej eutanazji. Jedno jest pewne, że starzy Holendrzy zaczeli dość masowo zmieniać miejsce zamieszkania, wolą przenieść się do innego kraju Francji, Niemiec, Włoch gdzie nie będą niektórzy członkowie rodzin decydować o ich eutanazji."
eutanazja.ra [49KB]
prof. Jerzy Robert Nowak