Radio Maryja Radio Maryja Nasz Dziennik Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej TV Trwam Fundacja Nasza Przyszłość
www.radiomaryja.pl > artykuły
Oświadczenie Zarządu Fundacji Lux Veritatis
Radio Maryja, 2010-07-09

Drodzy Przyjaciele, Rodzino Radia Maryja!


Jak informowaliśmy we wcześniejszych komunikatach, Fundacja Lux Veritatis wypowiedziała Umowę o Współpracy z firmą CenterNet S.A.

Podjęcie tej decyzji nie było łatwe, musiała ona jednak zapaść, ponieważ od wielu tygodni prowadziliśmy z tą firmą rozmowy, które nie przybliżały nas w żaden sposób do rozwiązania problemu świadczenia przez spółkę CenterNet usług, do których zobowiązała się ona w umowie, zarówno pod względem oferty, jak i ceny.

Zarząd Fundacji Lux Veritatis po zasięgnięciu opinii specjalistów i doradców prawnych, poinformował spółkę CenterNet o konieczności zaprzestania posługiwania się przez nią znakiem towarowym wRodzinie. Niestety CenterNet w dalszym ciągu korzysta z tego znaku bez zgody fundacji. W ostatnią środą tj. 7 lipca Fundacja Lux Veritatis przedłożyła firmie CenterNet propozycje szybkiego rozwiązania zaistniałego problemu.

Nie możemy pozwolić na to, aby CenterNet lub jakakolwiek inna firma wykorzystywała naszą społeczność jedynie dla realizowania swoich celów biznesowych, nie ofiarując w zamian odpowiedniej jakości usług i nie wypełniając zobowiązań. Dlatego Fundacja Lux Veritatis podjęła decyzję o kontynuowaniu rozpoczętego dzieła telefonii komórkowej, które tworzyła z myślą o służeniu pomocą we wzajemnej komunikacji i utrzymywaniu bliskich więzi rodzinnych i społecznych osób skupionych wokół Radia Maryja, TV Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz Fundacji Nasza Przyszłość.

W trosce szczególnie o dotychczasowych użytkowników telefonii wRodzinie zrobimy wszystko, aby przyszłe, konieczne zmiany odbyły się bezproblemowo i bez jakichkolwiek zakłóceń.

Bardzo prosimy o zrozumienie i jeszcze trochę cierpliwości. Mamy nadzieję, że również i tym razem nasza Rodzina solidarnie zjednoczy się w działaniu. Będziemy Państwa na bieżąco informować o wszystkich podejmowanych w tej sprawie działaniach.

Jeszcze raz dziękujemy za chęć niesienia pomocy i duże wsparcie także w tej sytuacji oraz wiele dowodów życzliwości. 

Fundacja Lux Veritatis

 

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

W związku z komunikatem podpisanym przez wiceprezesa CenterNet S.A - Grzegorza Tomczyka, pragnę stanowczo powiedzieć, że wszystkie informacje, które są zawarte w tym komunikacie, jakoby Fundacja Lux Veritatis, czy inne podmioty współpracujące z Fundacją nie wywiązywały się z umowy zawartej między Fundacją Lux Veritatis a CenterNet S.A jest kłamstwem.

To CenterNet S.A nie wywiązywał sie z zawartej umowy. Pragnę przypomnieć, że dla wszystkich, którzy są w sieci wRodzinie dostępne były tylko połączenia głosowe i sms - żadnych innych usług nie doczekaliśmy się przez cały rok.

Jeszcze jedną, bardzo ważną kwestią jest to, że CenterNet S.A nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań finansowych i w związku z taką sytuacją podjęliśmy decyzję, aby z dniem 30 czerwca 2010 wypowiedzieć firmie CenterNet S.A zawartą umowę. Wypowiedzenie umowy zostało wręczone w siedzibie spółki, 30 czerwca tego roku w samo południe. To wręczenie mamy udokumentowane. 

Kłamliwy komunikat, który ukazał się w Polskiej Agencji Prasowej jest próbą ratowania dobrego imienia spółki CenterNet S.A, która należy do spółki giełdowej Midas. 
Myślę, że taka informacja, którą my ujawniliśmy mogłaby zaniepokoić akcjonariuszy i dlatego jest taka reakcja drugiej strony. Jeszcze raz przypominam, że komunikat podpisany przez wiceprezesa spółki CenterNet jest kłamstwem.

o. Jan Król CSsR

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Z przykrością informujemy naszych słuchaczy, telewidzów, całą Rodzinę Radia Maryja, że w dniu 30 czerwca 2010 roku, podjęliśmy decyzję o wypowiedzeniu Umowy o współpracy z firmą CenterNet S.A., w zakresie prowadzenia projektu telefonii komórkowej wRodzinie.

Wypowiedzenie tej umowy i zakończenie współpracy spowodowane zostało nie spełnieniem przez CenterNet warunków do których firma ta zobowiązała się w umowie. Od wielu miesięcy oczekiwaliśmy na uruchomienie usług, które powinien nam zapewnić operator jakim jest CenterNet S.A., takich jak: dostępność do Internetu, roaming dla połączeń międzynarodowych, poczta głosowa, MMS, SMS Premium i innych. Nie mogliśmy również uzyskać wiążącej daty wprowadzenia tzw. usług post-paidowych czyli umów abonenckich. CenterNet nie regulował również swoich zobowiązań wynikających z umów podpisanych z podmiotami uczestniczącymi w tym projekcie a zadłużenie firmy CenterNet z tego tytułu jest bardzo wysokie. Z tego co wiemy, przeciwko firmie CenterNet S.A. skierowano pozwy do sądu z tytułem nakazu zapłaty.

Jak Państwo pamiętacie, ideą powstania telefonii wRodzinie było stworzenie takiej marki, która będzie służyć pomocą we wzajemnej komunikacji, utrzymywaniu bliskich więzi rodzinnych i społecznych naszego środowiska. Miała włączyć do tej społeczności również ludzi starszych, którzy dotychczas byli pomijani przez operatorów telefonii komórkowej jako "nieatrakcyjna" grupa docelowa. Oferta wRodzinie jak zapewniał operator tj. CenterNet S.A. miała być również konkurencyjna pod względem jakości i ceny.
Nie mogliśmy wpłynąć na realizację tych wszystkich zamierzeń i dlatego zdecydowaliśmy się na zakończenie współpracy.

Wszystkie zobowiązania wynikające z zawartych umów telekomunikacyjnych to znaczy opłacone już przez Was połączenia powinny być przez CenterNet zrealizowane, ponieważ zobowiązanie to zgodnie z przepisami prawa telekomunikacyjnego spoczywa na operatorze.

Prosimy jednak nie dokonywać nowych wpłat na doładowania i nie doładowywać konta przez zakup tzw. "zdrapek" ponieważ nie wiemy, w jaki sposób zachowa się operator w kolejnych dniach.
Pracujemy nad uruchomieniem infolinii, która pozwoli państwu otrzymać odpowiedzi na wszystkie zapytania.

 

Zarząd Fundacji Lux Veritatis

Zobacz również inne publikacje związane z tym tematem:
Audycje:
• Komunikat Fundacji Lux Veritatis - [2010-07-09]
• Oświadczenie - [2010-07-01]
o. Jan Król SCsR
Radio Maryja © 2010