22-05-99 10:03:48
"Oświadczenie"
Ratajczak Dariusz

Opole dnia 9. Maja 1999

Nie jestem rewizjonista, prezentuje tylko punkt widzenia rewizjonistów, ale to nie oznacza ze się z nimi zgadzam. Inna rzecz, ze jestem przeciwny wsadzaniu ich do wiezienia. Historia musi być wolna od działań penalizacyjnych. W mojej książce pt. "Tematy Niebezpieczne", poruszam rożne tematy, także te niemile Żydom. Może dlatego tak się burza. Moje zainteresowania historyczne są bardzo szerokie a rewizjonizm holocaustu to tylko margines. Myślę, ze moja książka ma przede wszystkim wymowę antykomunistyczna i antynazistowska, a nade wszystko broni dobrego imienia Polski, Polaków i Kościoła.

Niestety Żydzi czytają ja wybiórczo, a nawet mam pewność, ze w ogóle jej nie czytali.

Jestem ofiara nagonki, bo sprzeciwiam się politycznej poprawności. Coraz częściej w mojej obronie występują w Polsce prawicowe gazety a cały czas staja za mną moi studenci i duża cześć opinii publicznej mojego miasta. Dlaczego? Bo czytali moja książkę.

Tak ogólniej , świat wszedł w okres politycznej poprawności co oznacza zwykłą cenzurę. Dla historyka oznacza to jedno: siedź cicho, nie wychylaj się, zajmij się bezpiecznymi tematami.

Ciekaw jestem, kiedy to szaleństwo się skończy....