Kilka tysięcy dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych modli się na Jasnej Górze

it, Jasna Góra, 2010-06-13

Modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny i za powodzian trwa na Jasnej Górze. W XII Pielgrzymce Podwórkowych Kółek Różańcowych działających przy Radiu Maryja przybyło kilka tysięcy dzieci nie tylko z Polski, ale także z innych krajów świata.

Pielgrzymka przebiega pod hasłem „Bądźmy Apostołami Jezusa”. Jak powiedział o. Piotr Dettlaff, z ramienia Radia Maryja pełniący opiekę nad Podwórkowymi Kółkami Różańcowymi, „trzeba nam raz jeszcze uświadomić sobie, że musimy z Dobrą Nowiną dotrzeć wszędzie tam, gdzie jest człowiek stęskniony, spragniony Pana Boga”.

Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci powstały 13 lat temu z inicjatywy 9-letniej wówczas, niepełnosprawnej Magdaleny (Madzi) Buczek. Dziewczynka zachęca dzieci do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich środowiskach - w szkołach, na podwórkach, w domach. Kółka powstały przy Radiu „Maryja". Działają na wszystkich kontynentach, w 30 krajach świata należy do nich ok. 150 dzieci.

Obecna na spotkaniu Madzia podkreśliła, że gdy zakładała pierwsze Kółko nie myślała, że dzieło to przyjmie takie rozmiary. „ Z perspektywy czasu widzę, że to jest dzieło Matki Najświętszej, to Ona chciała, by Kółka się rozwijały” - stwierdziła założycielka Kółek. Podkreśliła, że pielgrzymka ma wymiar dziękczynny za wszystkie otrzymane łaski, za opiekę Maryi, za wspieranie i rozwój Kółek. Spotkanie jest także prośbą, aby „dzieci miały odwagę i zapał do gorliwego szerzenia modlitwy różańcowej”.

Rozpoczynając modlitwę różańcową Madzia Buczek podkreśliła, że dzieci pragną powierzać Królowej Polski naszą umiłowaną Ojczyznę, która przeżywa tak wiele tragedii. „Pamiętamy o ofiarach katastrofy lotniczej pod Smoleńskiej, modlimy się za powodzian. Leży nam na sercu dobro Ojczyzny. Jako dzieci nie możemy zrobić wiele, ale jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami, chcemy poznawać historię naszej Ojczyzny. Nie możemy zmarnować dziedzictwa naszych przodków” - mówiła Założycielka Kółek. Dodała, że modlitwa jest prośbą o potrzebne łaski dla każdego Polaka i każdej Polki. Zachęcała dzieci, by były odważnymi Apostołami Jezusa w swoich rodzinach, szkołach i wszystkich środowiskach.

Z powodu powodzi na pielgrzymkę dojechało mniej dzieci niż zwykle. Ci, którzy przybyli modlili się szczególnie za dotkniętych klęską.

Na program spotkania Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci składają się m.in.: koncerty: zespołu Trąbki Jerycha i bp. Antoniego Długosza, czas świadectw, modlitwa różańcowa i Msza św. celebrowana pod przewodnictwem częstochowskiego biskupa pomocniczego. Po Eucharystii zaplanowane jest rozstrzygnięcie konkursu, w którym nagrodami jest 15 rowerów na wakacje.

Komentarze (0)

Powrót na górę strony