Jasna Góra: ponad 12 tys. dzieci modliło się w intencji życia

it / ju., Jasna Góra, 2009-06-14

Jasna Góra: ponad 12 tys. dzieci modliło się w intencji życia Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci; fot. www.img.naszemiasto.p

Szczególna modlitwa różańcowa w intencji życia trwała dziś na Jasnej Górze. W XI Pielgrzymce Podwórkowych Kółek Różańcowych przybyło ponad 12 tys. dzieci nie tylko z Polski, ale także z innych krajów świata.

Najmłodsi odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, prosili zwłaszcza za dzieci nienarodzone i oto, by nie szkodzono życiu poprzez wojny, zamachy i wynalazki.

Pielgrzymka przebiegała pod hasłem: „Różańcem otoczmy życie”. „W świecie, w którym życie nie zawsze jest szanowane, gdzie jest wiele wojen, przemocy, niesprawiedliwości, gdzie bardzo zagrożone są dzieci nienarodzone potrzeba, by dzieci już od najmłodszych lat troską otaczały życie” - wyjaśnił o. Jacek Cydzik, redemptorysta posługujący w Radiu Maryja, które od początku wspiera ruch kółek różańcowych.

Życie jest najcenniejszym darem i wielkim skarbem - przypomniał w homilii bp Antoni Długosz z Częstochowy. Przekonywał, że prawidłowy rozwój możliwy jest tylko w rodzinie i wzywał, aby szanować życie. „Mówi dziś Matka Boża do nas, jak do dzieci fatimskich. Otoczcie różańcem życie, módlcie się, aby ludzie szanowali życie” - apelował bp Długosz, nazywany "biskupem od dzieci".

Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci powstały 12 lat temu z inicjatywy 9-letniej wówczas, niepełnosprawnej Magdaleny (Madzi) Buczek, która z powodu choroby dziś nie mogła być na Jasnej Górze. Dziewczynka zachęca dzieci do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich środowiskach - w szkołach, na podwórkach, w domach. Kółka powstały przy Radiu „Maryja”, z ramienia Radia opiekę nad PKRD sprawuje o. Piotr Dettlaff. Działają w 30 krajach i należy do nich ok. 140 tys. najmłodszych.

Karolina z Orlando na Florydzie, która założyła w Stanach Zjednoczonych Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci, wyliczyła, że aby odmówić jedną dziesiątkę różańca świętego potrzeba tylko 3 minut. Podkreśliła, że z Maryją, z różańcem jest jej łatwiej pokonywać problemy i niepowodzenia.

Podczas Mszy św. dzieci na znak pokoju wypuściły siedem gołębi. W telegramie do Benedykta XVI zapewniły papieża o modlitwach w Jego intencjach i prośbach o przemianę świata.

Eucharystię poprzedziła modlitwa różańcowa, świadectwa dzieci należących do Podwórkowych Kółek oraz koncert piosenek bp. Długosza, który wspólnie z maluchami modlił się śpiewem i zabawą.

Komentarze (0)

Reklama

Powrót na górę strony