e.kai.pl
* Serwis * Europa * Ludzie * Papież * Niemcy * Kultura * Książki * Biblioteka * Forum
 
O serwisie   Redakcja   Napisz  

 

Pielgrzymka młodych słuchaczy Radia Maryja na Jasnej Górze

Jasna Góra, 15.09.2007

* wersja do druku

---------- | -----

Pod hasłem: "Przypatrzmy się powołaniu naszemu" na Jasnej Górze rozpoczęła się IX Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja. W spotkaniu na jasnogórskich błoniach bierze udział kilkanaście tysięcy młodzieży związanej z rozgłośnią redemptorystów.

Przybyli oni na Jasną Górę z ok. 200 młodzieżowych kół przyjaciół tej rozgłośni w całym kraju. W programie ich pielgrzymki zaplanowano koncerty, świadectwa zaproszonych gości i wspólną modlitwę.

Plac jasnogórski wypełniają grupy młodych z całego kraju, których w tym roku przyjechało wyjątkowo dużo. - To dla nas znak czasu, że młodzi nie ulegają powszechnym opiniom i pragną podążać za tym, co rozpoznają jako prawdę, dobro i drogę wiodącą ku szczęściu - powiedział o. Piotr Andrukiewicz z Radia Maryja, który w pielgrzymkach uczestniczy od samego początku.

Łukasz przyjechał na spotkanie z Warszawy, by jak twierdzi "spotkać ludzi myślących jak on i tych, których Radio Maryja wychowuje do życia Ewangelią". Edyta z Prudnika podkreśliła, że na Jasnej Górze czuje się wspaniale, bo jest tu atmosfera miłości i zjednoczenia. W spotkaniu uczestniczy wielu młodych, którzy do jasnogórskiego sanktuarium przyjechali pierwszy raz. - To dla nas bardzo ważne, by tutaj u tronu Królowej Polski modlić się wspólnie, tu przypomina nam się atmosfera VI Światowego Dnia Młodzieży - powiedział Maciek z Sokółki. Wśród pielgrzymów są także goście z zagranicy m.in. z Chicago i Węgier.

Na tegoroczne spotkanie organizatorzy zaprosili aktorów i sportowców, którzy dzielą się swoimi świadectwami spotkania Jezusa Chrystusa. - To odpowiedź na hasło pielgrzymki, mają oni pokazać różne aspekty życiowego powołania, ale nade wszystko ukazać drogę do świętości - powiedział o. Andrukiewicz. Głos zabrał m.in. Tomek Adamek "Góral", polski bokser, były mistrz świata zawodowców federacji bokserskiej World Boxing Council w kategorii półciężkiej.

Pielgrzymki Młodych Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę organizowane są rokrocznie, od 1999 r. Wiążą się z całoroczną formacją w Młodzieżowych Kołach Przyjaciół Radia Maryja, zrzeszających młodych zatroskanych o ewangelizację przez media i pragnących bliżej współpracować z Radiem Maryja. Kontynuacją pielgrzymkowych przeżyć są cykliczne, piątkowe audycje na antenie Radia Maryja ("Czas Wzrastania"), które mają wymiar formacyjny.

- Młodzi są bardzo ważną cząstką wśród naszych słuchaczy, bo to nasza przyszłość - tłumaczy o. Andrukiewicz i dodaje, że podstawowym celem Radia Maryja jest "formacja młodych serc, które wezmą odpowiedzialność za Polskę i ewangelizację świata". Według redemptorysty najważniejszym zadaniem jest dziś wskazanie młodzieży takiej drogi, by zdolna była ocalić to "dziedzictwo, któremu na imię Polska". Zdaniem o. Andrukiewicza młodzi to "aktywne podmioty apostolstwa, docierania do młodych przez młodych".

Pielgrzymka Młodych Słuchaczy Radia Maryja rozpoczęła się w południe modlitwą Anioł Pański, po czym rozpoczął się czas świadectw i koncertów muzycznych z udziałem: Zespołu Muzyki Sakralnej "Lumen", orkiestr kameralnych i połączonych chórów młodzieżowych oraz Magdy Anioł.

KAI (it//mam)

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Zobacz także:

Poznań: odpust ku czci patronki miasta (13.09.2007)

Uroczystość Matki Boskiej Piekarskiej (12.09.2007)

Białystok: Koronacja obrazu Matki Bożej Miłosierdzia (09.09.2007)

Abp Muszyński: biskupi uporają się ze sprawą Radia Maryja (04.09.2007)

Ożarów: koronacja obrazu Matki Bożej (03.09.2007)

więcej ...

__________

Podyskutuj na forum:

Media

Wiara i duchowość

__________

Więcej informacji...

____________________

* Zapraszamy na Forum!

Polska Walcząca

* Kapelani Powstania

* Dekalog kierowcy Papieskiej Rady

* Szymon z Lipnicy nowym polskim świętym

* Jezus z Nazaretu - książka Benedykta XVI

* Dusze nieochrzczonych dzieci idą do nieba

Dziedzictwo.ekai.pl - portal polskiej kultury religijnej

Dobra Książka
Patronat Medialny
www.katecheta.pl Kongres katechetyczny Mozart 2003
Targi kościelne
-----------

Serwis | Chrześcijańska Europa | Ludzie | Papież | Niemcy | Kultura | Książki | Biblioteka | Forum | O serwisie | Redakcja

© 2001-2007 Katolicka Agencja Informacyjna
Wszelkie prawa zastrzeżone. Publikowanie, przedrukowywanie, powielanie lub wykorzystanie tekstu w pracy redakcyjnej bez zgody KAI - zabronione.