e.kai.pl
* Serwis * Europa * Ludzie * Papież * Kultura * Książki * Biblioteka * Forum
 
O serwisie   Redakcja   Napisz  

 

Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci na Jasnej Górze

Jasna Góra, 04.06.2006

* wersja do druku

---------- | -----

Ponad 5 tys. najmłodszych wzięło udział w 8. Pielgrzymce Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci na Jasną Górę. Spotkanie odbywało się pod hasłem "Bóg jest miłością".

Tegoroczną pielgrzymkę rozpoczęła wspólna modlitwa różańcowa. Następnie miał miejsce koncert "Małego Chóru Wielkich Serc" z Łodzi oraz świadectwo spotkania z Papieżem Benedyktem XVI założycielki Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci Madzi Buczek.

- To błogosławieństwo przywiezione z Łagiewnik przekazuje wszystkim dzieciom. Podczas spotkania z Ojcem Świętym zrozumiałam, że On liczy na nas i naszą modlitwę - powiedziała Madzia.

Centralnym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza z Częstochowy. Jak powiedział o. Jacek Cydzik z Radia Maryja: "Księdza biskupa Antoniego dzieci po prostu rozumieją. Jego obecność, to dla nich wielkie przeżycie religijne i kiedy wrócą do domu, pójdą do szkoły czy przedszkola, to będą o coś bogatsze. Właśnie na tym polega istota wzrastania w wierze".

Biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej zauważył, że dzieciom trzeba pomagać w zrozumieniu modlitwy, przede wszystkim różańcowej, gdyż "nie jest ona łatwa, bo wymaga dostosowania rozważań do wieku dziecka".

Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci zaczęły powstawać w lipcu 1997 r. Od roku 1999 do Częstochowy przybywają najmłodsi, którzy dzięki inicjatywie Magdy Buczek i Radia Maryja odpowiedziały na wezwanie Matki Bożej do gorliwego odmawiania różańca.

Do Kółek należy ponad 132 tys. dzieci z 30 krajów świata, m.in. Madagaskaru, a nawet Tasmanii. Najmłodsi gromadzą się razem o ustalonej godzinie lub gdy nie mogą się razem zebrać, to odmawiają różaniec każde w swoim domu o tej samej porze.

KAI (jk //mr)

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Zobacz także:

Jasna Góra: Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci (17.06.2007)

Jasna Góra: przybyła pielgrzymka sportowców (09.06.2007)

Ponad 100 tys. mężczyzn na pielgrzymce do Piekar Śląskich (27.05.2007)

Co czwarty maturzysta pielgrzymował na Jasną Górę (04.05.2007)

Prymas na Jasnej Górze: Polacy nie potrafią dziękować za wolność (03.05.2007)

więcej ...

__________

Więcej informacji...

____________________

* Zapraszamy na Forum!

św. Szymon z Lipnicy

* Szymon z Lipnicy nowym polskim świętym

* Jezus z Nazaretu - książka Benedykta XVI

* Dusze nieochrzczonych dzieci idą do nieba

* Dziedzictwo.ekai.pl - portal polskiej kultury religijnej

Dobra Książka
Patronat Medialny
Pueri Cantores
 
  Sacroexpo
-----------

Serwis | Chrześcijańska Europa | Ludzie | Papież | Kultura | Książki | Biblioteka | Forum | O serwisie | Redakcja

© 2001-2007 Katolicka Agencja Informacyjna
Wszelkie prawa zastrzeżone. Publikowanie, przedrukowywanie, powielanie lub wykorzystanie tekstu w pracy redakcyjnej bez zgody KAI - zabronione.