e.kai.pl
* Serwis * Europa * Ludzie * Papież * Kultura * Książki * Biblioteka * Forum
 
O serwisie   Redakcja   Napisz  

R  E  K  L  A  M  A


 

Młodzi słuchacze Radia Maryja na Jasnej Górze

Jasna Góra, 16.09.2006

* wersja do druku

---------- | -----

Ósma Pielgrzymka Młodych Słuchaczy "Radia Maryja" zakończyła się na Jasnej Górze. Hasłem spotkania były słowa "Pokolenie Jana Pawła II z Benedyktem XVI". W pielgrzymce uczestniczyło około 10 tys. osób.

Sprzed sceny ustawionej przed jasnogórskim szczytem zaproszeni goście dzielili się z młodymi świadectwem wiary. Słowa do zgromadzonych skierowali m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i Krzysztof Hołowczyc, znany kierowca rajdowy.

Mszy św. przewodniczył oraz homilię wygłosił biskup pomocniczy z Łomży Tadeusz Bronakowski. Kaznodzieja apelował do młodych, aby nie ulegali złudzeniom i mirażom, które mówią, że można odrzucić Boskie przykazania lub wybrać kilka z nich i ułożyć własne prawo moralne.

- Nie ulegajcie pokusie stwarzania własnej indywidualnej wolności. Pamiętajcie, że Chrystus nigdy nie stworzyłby bulwersującego moralnie programu telewizyjnego, nie zorganizowałby szalonego festynu z alkoholem i narkotykami po to, aby w ten sposób wabić młodych ludzi, aby egoistycznie przyciągać ich ku sobie - mówił w kazaniu bp Bronakowski.

- Chrystus nie pragnie was wykorzystać i oszukać. Nie chce zniszczyć najpiękniejszych chwil waszej młodości. Chrystus natomiast stawia przed wami trudne, ale szlachetne wymagania, które mają pozwolić wam budować dobre, piękne, wspaniałe życie - mówił biskup do młodych słuchaczy Radia Maryja.

Biskup podkreślił, że nie jest wolnością to, co sprzeciwia się Bożym przykazaniom, co uderza w ludzką godność, co pozwala bawić się swoim życiem i życiem innych. - Musicie wymagać od siebie, by codziennie odrzucać pokusę zła i relatywizmu. Nadzieją świata i Kościoła w Trzecim Tysiącleciu jesteście wy ludzie młodzi, pełni energii, ale przede wszystkim silnej i trwałej wiary - mówił bp Bronakowski.

KAI (łd //mr)

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

W internecie:

Radio Maryja

__________

Zobacz także:

Jasna Góra: pielgrzymka skarbowców i celników (09.09.2006)

Anioł Pański: Benedykt XVI o Ślubach Jasnogórskich (27.08.2006)

Jasna Góra: odnowiono Jasnogórskie Śluby Narodu (26.08.2006)

Polacy pielgrzymują... w Szkocji (22.08.2006)

Rowerowa pielgrzymka w hołdzie Janowi Pawłowi II (22.08.2006)

więcej ...

__________

Podyskutuj na forum:

Media

__________

Więcej informacji...

____________________

* Zapraszamy na Forum!

Grupa D

* Grupa D była tajemnicą nawet dla funkcjonariuszy SB

* Memoriał Episkopatu o współpracy duchownych z SB

* Żebrowski w roli zakażonego księdza

Sponsorzy i Darczyńcy Wizyty Benedykta XVI
Książka z przemówieniami
 
-----------

Serwis | Chrześcijańska Europa | Ludzie | Papież | Kultura | Książki | Biblioteka | Forum | O serwisie | Redakcja

© 2001-2006 Katolicka Agencja Informacyjna
Wszelkie prawa zastrzeżone. Publikowanie, przedrukowywanie, powielanie lub wykorzystanie tekstu w pracy redakcyjnej bez zgody KAI - zabronione.