e.kai.pl
* Serwis * Europa * Ludzie * Papież * Kultura * Książki * Biblioteka * Forum
 
O serwisie   Redakcja   Napisz  

R  E  K  L  A  M  A


 

Pielgrzymka młodych słuchaczy Radia Maryja

Jasna Góra, 28.05.2005

* wersja do druku

---------- | -----

Pod hasłem: "Z Janem Pawłem II - Totus Tuus" na Jasnej Górze trwa VII pielgrzymka młodych słuchaczy Radia Maryja. W odbywającym się na błoniach spotkaniu udział bierze kilka tysięcy młodzieży związanej z toruńską rozgłośnią.

Słuchają koncertów muzycznych i świadectw przedstawicieli Ruchu Czystych Serc. Wielu spośród uczestników pielgrzymki złożyło deklaracje czystości przedmałżeńskiej.

- Pielgrzymki młodych słuchaczy traktujemy jako pewne etapy drogi wspólnego wzrastania w wierze- powiedział o. Piotr Andrukiewicz z toruńskiej rozgłośni.

Łukasz przyjechał na spotkanie z Warszawy, by jak twierdzi spotkać ludzi myślących jak on i tych, których jak jego, Radio Maryja wychowało do życia Ewangelią. Ania z Torunia mówiła, że na Jasnej Górze czuje się wspaniale, bo panuje tu atmosfera miłości i zjednoczenia. W spotkaniu uczestniczyli także młodzi z zagranicy. Goście z niemieckiej Kolonii zapraszali na światowe spotkanie młodzieży.

Na tegoroczną pielgrzymkę organizatorzy zaprosili przedstawicieli Ruchu Czystych Serc, promującego czystość przedmałżeńską. Ruch powstał dzięki inicjatywie dwumiesięcznika "Miłujcie się". Wiele spośród osób obecnych w sanktuarium złożyło deklaracje wstrzemięźliwości seksualnej aż do ślubu.

Szczególną intencją tegorocznej pielgrzymki była prośba o wyniesienie na ołtarze kard. Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II. Jak podkreślił o. Andrukiewicz, przypadająca dziś rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia i śmierć Jana Pawła II "karzą spojrzeć na tych dwóch świadków jako ludzi, z których pragniemy brać wzór oddania Maryi i mówienia nieustannie Totus Tuus - cały jestem twój, Maryjo".

W trakcie pielgrzymki ponowiony został akt zawierzenia Maryi Jana Pawła II wypowiedziany w czasie VI Światowego Spotkania Młodych na Jasnej Górze.

Z racji trwającego właśnie Roku Eucharystii, szczególnie uroczystym akcentem była Msza św., której przewodniczył bp Józef Wysocki z Elbląga.

Młodzieżowe Koła Przyjaciół Radia Maryja to spontanicznie powstające grupy młodych słuchaczy toruńskiej rozgłośni. Realizują program formacyjny proponowany przez Radio Maryja, który odbywa się w małych grupach.

Spotkania odbywają się w cyklu dwutygodniowym, uzupełniane są o konkretne propozycje działań, stosownie do odczytywanych wyzwań i znaków czasu. Koła powstają po uzgodnieniu ze swoim proboszczem i z Radiem Maryja.

KAI (it //mr)

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

W internecie:

Radio Maryja

__________

Zobacz także:

Radio Maryja zachowa status nadawcy społecznego (23.03.2005)

Abp Gołębiewski o Zespole Duszpasterskiej Troski (22.03.2005)

Braun o Radiu Maryja: pobudzanie do agresji, fałszywe oceny (17.03.2005)

Prymas Polski o politycznych ambicjach Radia Maryja (15.03.2005)

Abp Głódź: o Radiu Maryja nie było ani słowa (09.03.2005)

więcej ...

__________

Podyskutuj na forum:

Media

__________

Więcej informacji...

____________________

* Zapraszamy na Forum!

Krzysztof Krawczyk, Ojcu Świętemu śpiewajmy

* Krawczyk śpiewa Janowi Pawłowi II

* BEATYFIKACJA: można zaczynać

* Pierwsza audiencja

* Inauguracja pontyfikatu

* HABEMUS PAPAM!

* Spoczął u św. Piotra

* Święty! Święty! - domagali się pielgrzymi

* Pogrzeb Papieża: 200 delegacji, 2,5 mln wiernych

* Święto Miłosierdzia Bożego - ustanowił je Jan Paweł II

-----------

Serwis | Chrześcijańska Europa | Ludzie | Papież | Kultura | Książki | Biblioteka | Forum | O serwisie | Redakcja

© 2001-2005 Katolicka Agencja Informacyjna
Wszelkie prawa zastrzeżone. Publikowanie, przedrukowywanie, powielanie lub wykorzystanie tekstu w pracy redakcyjnej bez zgody KAI - zabronione.