e.kai.pl
* Serwis * Europa * Ludzie * Papież * Kultura * Książki * Biblioteka * Forum
 
O serwisie   Redakcja   Napisz  

 

Rodzina Radia Maryja na Jasnej Górze

Jasna Góra, 13.07.2003

* wersja do druku

* skomentuj

---------- | -----

Ponad 200 tys. osób wzięło udział w 11. Pielgrzymce Rodziny Radia "Maryja" na Jasną Górę. 13 lipca do sanktuarium przybyli słuchacze, sympatycy i pracownicy toruńskiej rozgłośni z Polski, a także ze Szwecji, Niemiec, Kanady, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Mszy św. dla uczestników spotkania przewodniczył biskup ełcki Jerzy Mazur, natomiast homilię wygłosił biskup sandomierski Andrzej Dzięga. Podkreślił, że nasz kraj musi wnieść do Europy ducha. "Poza dyskusją jest nasz obowiązek wspólnego budowania ducha Europy. Zawsze trzeba jednak skrupulatnie rozważać metody politycznej i gospodarczej współpracy z sąsiednimi państwami" - mówił. Przypomniał też, że pierwszym obowiązkiem rządzących jest dbać o dobro wspólne w imię polskiej racji stanu.

W rozmowie z KAI o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia "Maryja" powiedział, że wszystkie grupy pielgrzymkowe, które w tym roku przybywają do jasnogórskiego sanktuarium z inicjatywy rozgłośni modlą się o pokój i za rodziny. "Ratować rodziny to także ratować Polskę, to co dzieję się w tej chwili w kraju jest przerażające. Tylko pomoc Boża może nas uratować" - stwierdził.

W czasie pielgrzymki głos zabrał także bp Edward Frankowski z Sandomierza. Przestrzegał przed entuzjastycznym patrzeniem w stronę Europy. "Nie będzie w Konstytucji Europejskiej miejsca dla Boga" - ubolewał. Zauważył przy tym, że liberalizm europejski grozić będzie naszej chrześcijańskiej tożsamości, "ale nie utracimy naszej wiary" - zapewniał.

Rodzina Radia "Maryja" złożyła wotum w postaci serca wykonanego ze złotych krzyżyków i złoty różaniec - dar Polonii amerykańskiej. Po Mszy św. rozdano złote odznaki dla szczególnie zasłużonych współpracowników rozgłośni. Otrzymały je m.in. Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci, Nasz Dziennik, Zespół Wspierania Radia Maryja, Obrońcy Życia oraz Komitet Ratowania Stoczni Gdańskiej.

Uczestniczący w pielgrzymce słuchacze toruńskiej rozgłośni zobowiązali się do ufundowania na jasnogórskich błoniach jednej stacji różańcowej - przedstawiać będzie ona piątą tajemnicę światła - ustanowienie Eucharystii.

Jak podczas każdej pielgrzymki tak i w tym roku Rodzina Radia "Maryja" odnowiła swój akt zawierzenia Matce Bożej. Spotkanie zakończono wspólną modlitwą: Koronką do Miłosierdzia Bożego.

KAI (rł //mr)

W internecie:

Radio Maryja

Jasna Góra

__________

Zobacz także:

Drohiczyn: inauguracja TV Trwam (11.06.2003)

TV Trwam zaczyna regularne nadawanie (09.06.2003)

Jasna Góra: 10 tys. dzieci z różańcem w ręku (08.06.2003)

Radio Maryja protestuje przeciwko informacji TVP (25.05.2003)

Młodzi Słuchacze Radia Maryja na Jasnej Górze (25.05.2003)

więcej ...

__________

Podyskutuj na forum:

Media katolickie

__________
____________________

* Komentarze

Zamieszczone tu komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Katolicka Agencja Informacyjna nie odpowiada za ich treść ani się z nimi nie utożsamia. KAI zastrzega sobie prawo do wstrzymania niektórych komentarzy, szczególnie, gdy są one wulgarne, naruszają dobre imię innych osób, służą rozpowszechnianiu pomówień lub nie są związane z tematem.

* Przepraszamy.
Dodawanie komentarzy jest tymczasowo niedostępne.

Zapraszamy na Forum!

m. Teresa (fot. AFP)

* Beatyfikacja Matki Teresy

* Papież: Chrystus nadzieją Europy

* Zmarł bp Andrzejewski

* Papież o pojednaniu polsko-ukraińskim

* Pisanie ikon jest modlitwą

* Uwaga na sekty!

* Zakończył się festiwal Song of Songs

* Parafiada 2003

* Oferta firmy HEWLETT-PACKARD dla parafii

-----------

Serwis | Chrześcijańska Europa | Ludzie | Papież | Kultura | Książki | Biblioteka | Forum | O serwisie | Redakcja

© 2001-2003 Katolicka Agencja Informacyjna
Wszelkie prawa zastrzeżone. Publikowanie, przedrukowywanie, powielanie lub wykorzystanie tekstu w pracy redakcyjnej bez zgody KAI - zabronione.