e.kai.pl
* Serwis * Europa * Ludzie * Papież * Kultura * Książki * Biblioteka * Forum
 
O serwisie   Redakcja   Napisz  

 

Jasna Góra: pielgrzymka młodych słuchaczy RM

Jasna Góra, 25.05.2002

* wersja do druku

* skomentuj

---------- | -----

Pod hasłem "Poznać Chrystusa" kilka tysięcy osób przybyło na Jasną Górę w IV Pielgrzymce Młodych Słuchaczy Radia Maryja.

Spotkanie zainaugurowała Koronka do Bożego Miłosierdzia, po której młodzi składali świadectwa. - Kiedy wydawało mi się, że nie ma już dla mnie nadziei, zacząłem wraz z Radiem Maryja modlić się na różańcu, słuchać katechez. To był początek mojego wielkiego powrotu do Boga. Uświadomiłem sobie, że Pan Bóg po raz kolejny obdarzył mnie wolnością dziecka Bożego - mówił o swej drodze do Boga Rafał z Poznania.

W rozmowie z KAI dyrektor rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk, zwrócił uwagę, że to właśnie młodzież jest nadzieją i przyszłością. - Myślenie o ich wychowaniu to również myślenie o przyszłości Kościoła i Ojczyzny - mówił.

O. Piotr Andrukiewicz zapytany skąd bierze się fenomen przywiązania tylu młodych do Radia stwierdził, że pociąga ich autentyzm i prawda. - Jeśli ową prawdę głosi się w sposób bezkompromisowy to właściwie ona sama - prawda - przyciąga młodzież. Nie można pójść po najmniejszej linii oporu, bo tego jest pełno na co dzień.

Wśród intencji pielgrzymki znalazła się modlitwa za Ojca Świętego i owoce Jego podróży apostolskiej do Bułgarii. Młodzi, w przeddzień święta matki - jak sami mówili - przed najlepszą z Matek, prosili również w intencji wszystkich mam.

W homilii bp Józef Szamocki z Torunia przypominał młodym o wielkim powołaniu dzieci Bożych. - Żaden człowiek powołany do życia przez Pana Boga nigdy nie przestaje być Jego dzieckiem. Patrząc na was chcemy sobie przybliżyć tę wielką tajemnicę wiary - mówił biskup.

IV Pielgrzymkę Młodych Słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę zakończył koncert Tomka Kamińskiego.

KAI (it //mr)

W internecie:

Radio Maryja

Jasna Góra

__________

Zobacz także:

Młodzież idzie po trzeźwość (14.07.2003)

Rodzina Radia Maryja na Jasnej Górze (13.07.2003)

Konno na Jasną Górę (12.07.2003)

Były burmistrz Muszyny dotarł pieszo do Fatimy (12.07.2003)

Msza dla turysty, a nie turysta dla mszy (03.07.2003)

więcej ...

__________

Podyskutuj na forum:

Media katolickie

__________
____________________

* Komentarze

Zamieszczone tu komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Katolicka Agencja Informacyjna nie odpowiada za ich treść ani się z nimi nie utożsamia. KAI zastrzega sobie prawo do wstrzymania niektórych komentarzy, szczególnie, gdy są one wulgarne, naruszają dobre imię innych osób, służą rozpowszechnianiu pomówień lub nie są związane z tematem.

Marzenna

Świadectwo

Budzą moje wątpliwości świadectwa takie, jak Rafała. Za dużo w nich ekshibicjonizmu duchowego. Czy świadectwo ma być powtórką spowiedzi? Dla mnie to jest żenujące. Może ktoś mi wyjaśni, o co tu chodzi?

pa

ad świadectwo

W życiu Św. Franciszka był moment kiedy by dać świadectwo swej wierze zdjął swe szaty i stanął nagi. Czy wg Ciebie był ekshibicjonistą? Czy czyn ten zgorszyłby Cię gdybyś była jego świadkiem?

Władysław

Podziękowanie dla e-kai

Powyższa relacja jest obiektywnie i bardzo spokojnie zrelacjonowana. Gdyby wszystkie wydarzenia były nam w taki sposób przekazywane, (w prawdzie i odpowiedzialności), to nie byłoby tyle podziałów i zgorszenia. Gratuluję i dziękuję.

Osa

Marzenna

Czego nie rozumiesz z tych trzech zdań Rafała? I gdzie on mówi o swych grzechach?

* Przepraszamy.
Dodawanie komentarzy jest tymczasowo niedostępne.

Zapraszamy na Forum!

m. Teresa (fot. AFP)

* Beatyfikacja Matki Teresy

* Papież: Chrystus nadzieją Europy

* Zmarł bp Andrzejewski

* Papież o pojednaniu polsko-ukraińskim

* Pisanie ikon jest modlitwą

* Uwaga na sekty!

* Zakończył się festiwal Song of Songs

* Parafiada 2003

* Oferta firmy HEWLETT-PACKARD dla parafii

-----------

Serwis | Chrześcijańska Europa | Ludzie | Papież | Kultura | Książki | Biblioteka | Forum | O serwisie | Redakcja

© 2001-2003 Katolicka Agencja Informacyjna
Wszelkie prawa zastrzeżone. Publikowanie, przedrukowywanie, powielanie lub wykorzystanie tekstu w pracy redakcyjnej bez zgody KAI - zabronione.