e.kai.pl
* Serwis * Europa * Ludzie * Papież * Kultura * Książki * Biblioteka * Forum
 
O serwisie   Redakcja   Napisz  

 

250 tys. słuchaczy Radia Maryja na Jasnej Górze

Częstochowa, 08.07.2001

* wersja do druku

* skomentuj

---------- | -----

250 tys. osób wzięło udział w IX Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Zorganizowane grupy przybyły z ponad 300 miejscowości w kraju, a także z Niemiec, Austrii, Stanów Zjednoczonych i Rosji.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza św., którą odprawiło trzech biskupów: Edward Frankowski z Sandomierza, Jan Śrutwa z Zamościa i Józef Zawitkowski z Łowicza. Uroczystości urozmaiciły występy kilkunastu zespołów, orkiestr i chórów.

W homilii bp Śrutwa powiedział, że w zgiełku świata Radio Maryja wciąż przypomina o Bogu. Stwierdził, że wnosi ono swój cenny wkład w dzieło formowania ludzkich sumień. Jego zdaniem, najbardziej widać to podczas prowadzonej spontanicznie audycji „Rozmowy niedokończone”.

– Mogą się w niej wypowiedzieć ludzie najbardziej poruszeni i wstrząśnięci złem tego świata, które chcieliby usunąć i to szybko. I takich ludzi Radio Maryja dopuszcza do głosu. Czyni tak, tym bardziej, że wiele spraw w kraju i na świecie nie układa się najlepiej, a głosy krytyczne są nie wszędzie przyjmowane – mówił biskup.

Przed Mszą św. pielgrzymi wysłuchali konferencji bp. Zawitkowskiego na temat kard. Stefana Wyszyńskiego oraz obejrzeli na wałach jasnogórskich film „10 lat Radia Maryja”.

Dyrektor Radia o. Tadeusz Rydzyk w imieniu słuchaczy złożył akt całkowitego oddania się Matce Bożej. Zebrani na Jasnej Górze pielgrzymi wystosowali telegram do Ojca Świętego, w którym zapewnili go “o pełnym synowskim oddaniu i o gorącej modlitwie w intencjach Papieża”.

KAI (it //pj)

Zobacz także:

Młodzież idzie po trzeźwość (14.07.2003)

Rodzina Radia Maryja na Jasnej Górze (13.07.2003)

Konno na Jasną Górę (12.07.2003)

Były burmistrz Muszyny dotarł pieszo do Fatimy (12.07.2003)

Msza dla turysty, a nie turysta dla mszy (03.07.2003)

więcej ...

__________

Podyskutuj na forum:

Media katolickie

__________
____________________

* Komentarze

Zamieszczone tu komentarze są prywatnymi opiniami internautów. Katolicka Agencja Informacyjna nie odpowiada za ich treść ani się z nimi nie utożsamia. KAI zastrzega sobie prawo do wstrzymania niektórych komentarzy, szczególnie, gdy są one wulgarne, naruszają dobre imię innych osób, służą rozpowszechnianiu pomówień lub nie są związane z tematem.

K.Cz.Wrocław

Pan Marek Robak KAI

Proszę tym razem podać konkretnie osobę lub żródło wiadomości na podstawie których podano ilość pielgrzymów uczestniczących w IX pielgrzymce słuchaczy RM.Drobna to pomyłka ,o jakieś 250.000tys.ludzi zresztą nie pierwsza w KAI dotycząca tego Radia.Ja tam byłem i słyszałem inne liczby a także widziałem te tłumy.Jak nie przemilczenia to półprawdy,ot jewropa.

Marek Robak e.kai.pl

Ile ludzi

Jest to informacja podana przez Radio Jasna Góra, które ma zwyczaj pytać o liczbę pielgrzymów biuro prasowe Jasnej Góry. 250 tys. to bardzo duży tłum, wylewający się już na teren poza Wałami.

* Przepraszamy.
Dodawanie komentarzy jest tymczasowo niedostępne.

Zapraszamy na Forum!

m. Teresa (fot. AFP)

* Beatyfikacja Matki Teresy

* Papież: Chrystus nadzieją Europy

* Zmarł bp Andrzejewski

* Papież o pojednaniu polsko-ukraińskim

* Pisanie ikon jest modlitwą

* Uwaga na sekty!

* Zakończył się festiwal Song of Songs

* Parafiada 2003

* Oferta firmy HEWLETT-PACKARD dla parafii

-----------

Serwis | Chrześcijańska Europa | Ludzie | Papież | Kultura | Książki | Biblioteka | Forum | O serwisie | Redakcja

© 2001-2003 Katolicka Agencja Informacyjna
Wszelkie prawa zastrzeżone. Publikowanie, przedrukowywanie, powielanie lub wykorzystanie tekstu w pracy redakcyjnej bez zgody KAI - zabronione.